Billboard przypominający o ukraińskim ludobójstwie. Znajduje się przy autostradzie A4 na trasie z Opola do Wrocławia (na wysokości Lewina Brzeskiego). Jest dwustronny, podświetlany o wymiarach 12×3 mb. Inicjatywa zwykłych ludzi, nasze państwo zawodzi w tych sprawach.

 

Na portalu zrzutka.pl zbierane były fundusze, który zadaniem było pokrycie kosztów zrobienia i zamontowania billboardu. Poniżej prezentujemy apel, który towarzyszył zbiórce:

Prawda o ukraińskim ludobójstwie na Polakach jest cały czas fałszowana przez stronę ukraińską, a władze rządzące Polską wręcz ułatwiają im tą krecią robotę udając, że nie widzą doskonale funkcjonującego banderyzmu na terenie nie tylko Ukrainy, ale również i Polski. W obliczu obowiązującej na terenie naszego sąsiada ideologii zbrodniczej, Państwo polskie przyjmuje miliony nieuświadomionych w zbrodniach swoich przodków Ukraińców. My Polacy mamy obowiązek uświadomienia nie tylko naszych Rodaków, ale również musimy zadbać o to, aby Ukraińcy przyjeżdżający do naszej Ojczyzny wiedzieli, że ich dziadkowie nie walczyli w wojnie polsko-ukraińskiej i nie byli bohaterami, a przede wszystkim o tym, że to Polska nigdy nie była okupantem Ukrainy, która jakby nie było istnieje tylko w ich świadomości. Musimy im przekazać, że oni nie przyjeżdżają do Kraju wroga!! Oni przyjeżdżają do Ojczyzny swoich OFIAR!! My musimy im przekazać, że ich przodkowie wymordowali nam na kresach pd-wsch II RP ponad 200 tysięcy polskich dzieci, kobiet i starców tylko dlatego, że byli Polakami! Muszą wiedzieć, że mordowano nas na 362 sposoby zadając przed śmiercią, jak najwięcej cierpienia! Tylko w obliczu poznania PRAWDY przez Ukraińców można budować jakiekolwiek relacje. Prawda dla nich nie będzie łatwa do przyjęcia, ponieważ jak można przyjąć do świadomości to, że bohaterowie Ukrainy tak naprawdę byli psychopatycznymi zboczeńcami mordującymi niewinną ludność. Nie nam się tym przejmować. Mamy obowiązek wobec naszych POMORDOWANYCH, aby przywrócić im PAMIĘĆ!

 

„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na Niebie, Zapomnij o mnie!”

Adam Mickiewicz

 

Dodaj Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here